tabachnuk
Кількість вищих навчальних закладів України потрібно значно скоротити, вважає міністр освіти і науки, молоді та спорту Дмитро Табачник, інакше розпочнеться Армагеддон

«Україна, як Болівар О. Генрі, не може винести понад 900 вищих навчальних закладів. Це не примха Табачника, це передчуття Армагеддона вищої освіти», — сказав Табачник, виступаючи в суботу, 29 січня, на круглому столі в Сімферополі.

За словами міністра, скорочення кількості вузів — головним чином, шляхом добровільного злиття, передбачене в проекті закону України «Про вищу освіту», який знаходиться на розгляді профільного парламентського комітету.

Проект закону передбачає також скорочення кількості університетів і академій.

«Не може лавка з торгівлі освітніми послугами, що має декілька сотень людей (студентів), іменуватися університетом», — сказав Табачник.

За даними міністра, в Україні більше університетів, ніж в Італії, Франції, Німеччини, Польщі і Бельгії разом узятих. «Це при тому, що в нас — 45 мільйонів населення, а в перелічених країнах — понад чверть мільярда», — сказав Табачник.

Глава Міносвіти додав, що реформа системи вищої освіти буде поступовою і всі студенти отримають можливість закінчити ті університети, в які вони вступали.
За матеріалами:osvita.ua