У вищих навчальних закладах державної і комунальної форм власності кількість студентів, денної форми навчання, прийнятих на перший курс за державним замовленням, повинна становити не менше ніж 50% від загальної кількості студентів, прийнятих на навчання на перший курс. Таку норму запропоновано у проекті Закону України «Про вищу освіту», зареєстрованому у Верховній Раді України 22 грудня.
Як зазначено на сайті Верховної Ради України, авторами його є депутати Єфремов, Зарубінський, Ківалов, Логвиненко, Луцький, Самойлик, Шаров.

Прийом на навчання до вищих навчальних закладів незалежно від форми власності та підпорядкування навчального закладу, а також джерел оплати за навчання буде здійснюватись на конкурсній основі за результатами зовнішнього незалежного оцінювання знань та умінь вступників та їхніх здібностей у випадках, передбачених Умовами прийому на навчання до вищих навчальних закладів України, з урахуванням середнього бала державного документа про повну загальну середню освіту та бала вищого навчального закладу, повідомили у прес-службі громадської ініціативи «Студентський спротив».
За матеріалами : osvita.org.ua