могилянка Студенти Києво-Могилянської академії у четвер проведуть акцію проти посилення тиску на цей університет з боку Міністерства освіти й науки. Акція розпочнеться о 13.00 на площі Перемоги, повідомила УНІАН ініціативна група студентів НаУКМА. Форма акції: хода до будівлі міністерства, пікет із одноголосним виголошенням п’яти фраз із перервами у 3 хвилини, — «Добрий день», «Чого вам від нас треба?», «Припиніть тиск на Могилянку», «Могилянці – автономію», «Ми не прощаємось», — і хода назад до місця початку заходу. Про свій протест планують заявити близько двох сотень студентів НаУКМА, повідомляють ініціатори акції. Акція є відповіддю студентів на низку подій: змушення університету відмовитися від перевірки знання абітурієнтами англійської мови, спонукання його виключити з розробленого проекту Статуту положення, зокрема, про РhD (доктор філософії) програми, а також про вільне відвідування студентами лекцій. Це спонукання виявляється у відмові МОН затверджувати проект Статуту академії без внесення до нього вказаних змін. В організації та проведенні заходу не брали участь органи адміністрації університету, її іншійовано та організовано окремими студентами, наголошує ініціативна група. 21 грудня президент Національного університету «Києво-Могилянська академія» Сергій Квіт виступив зі зверненням до «могилянської» громади. У ньому він констатував, що вимогу сертифіката з англійської мови на вступну кампанію 2011—2012 н.р. НаУКМА «відстояти не вдалося». Серед іншого, Квіт закликав громаду зосередити зусилля на затвердженні нового Статуту НаУКМА, «який би підтвердив експериментальний статус Могилянки»; створенні «внутрішнього фільтра» за рахунок вимогливості та якості всередині академії – замість скасованого унікального вступного тестування до неї.
За матеріалами:Українська правда