У минулу п’ятницю Кабмін прийняв постанову «Про затвердження переліку платних послуг, що можуть надаватися державними та комунальними навчальними закладами»
Розроблена Міністерством освіти і науки постанова, відкриває шляхи для розвитку корупції у навчальних закладах та заробляння на студентах, вважають у Молодіжній громадській організації «Студентська платформа».

Як зазначається у повідомленні «Студентської платформи», до переліку платних послуг, які можуть надавати вузи, віднесли виготовлення студентських та учнівських квитків, залікових книжок, дипломів, підготовку до вступу до вищих навчальних закладів, складання зовнішнього незалежного оцінювання, забезпечення обмундируванням студентів та працівників ВНЗ, послуги закладів фізичної культури та спорту, користування бібліотекою, комунальні послуги для проживаючих у гуртожитках.
Також, на платній основі відбуватиметься проведення лабораторних занять для студентів у разі, коли такі заняття пропущені без поважних причин.

Подібна ініціатива була і у попереднього міністра Івана Вакарчука. Але вона зустріла рішучий спротив з боку студентського самоврядування та молодіжних організацій.

Прийняття цього документу – це фактично узаконювання поборів. Різниця в тому, що чесні і моральні викладачі не вимагали та не створювали умов для так званого «підробітку» на додаткових заняттях, тепер же це можна робити офіційно, — ідеться у повідомленні громадської організації. — Схоже, що даний крок направлений не на покращення якості освіти, а на вивід із тіні імпровізований освітянський бізнес. Ми проти неконституційної комерціалізації освіти.

Найближчим часом разом із органами студентського самоврядування, молодіжними та студентськими організаціями, студентськими профспілками відбудуться всеукраїнські акції протесту проти цього рішення уряду, — підкреслюється у листі.
За матеріалами: Освіта.ua