scholarships

Більшість столичних ВНЗ дозволяють собі затримувати виплати стипендій студентам або виплачувати їх частково — без врахування індексацій і надбавок, передбачених законодавством. Такі результати перевірки в 11 вищих навчальних закладах і чотирьох професійно-технічних училищах столиці України, проведеної прокуратурою Києва за підсумками останніх двох років.
За результатами перевірки органами прокуратури столиці було внесено 15 розпоряджень і подань, у тому числі і з вимогою відносно відшкодування коштів на загальну суму близько 1,5 млн грн. Також було збуджено кримінальну справу відносно директора Київського професійного ліцею сфери послуг, який в 2010 році видав наказ, що позбавив 176 учнів стипендії.

Передусім порушення стосуються тих студентів, які належать до категорії соціально вразливих: це діти-сироти, інваліди, постраждалі унаслідок аварії на ЧАЕС, з малозабезпечених сімей, яких держава під час навчання зобов'язана підтримувати матеріально, виділяючи відповідні кошти з державного бюджету.

Зокрема, за останні два роки ВНЗ допускалися багаточисельні порушення соціальних прав студентів — стипендії виплачувалися в меншому розмірі, ніж передбачено законодавством, не проводилася їх індексація, студенти, що тимчасово по хворобі припинили навчання, не отримували щомісячну допомогу.

Аудитори зафіксували немало випадків, коли в університетах, порушуючи вимоги ст.54 закону України «Про Державний бюджет України на 2010 рік», студентам з числа дітей-сиріт і позбавлених батьківської опіки нараховувалася стипендія у розмірі 1060 грн замість визначених законом 1160 грн, віднімаючи, таким чином, у них по 100 грн щомісячно.

Як правило, керівники навчальних закладів пояснюють це прагненням заощадити державні кошти.

Перевіркою також встановлено, що навчальні заклади порушують вимоги постанови Кабінету міністрів України (№226 від 05.04.94 р.) «Про поліпшення виховання, навчання, соціального захисту і матеріального забезпечення дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківської опіки», яким передбачена щорічна грошова допомога на придбання навчальної літератури і поповнення гардероба. Такі виплати студентам даної категорії, не проводилися, зокрема, в Київському національному університеті технологій і дизайну і в Київському медичному коледжі.

За матеріалами: osvita.org.ua

А у ІФНТУНГ теж досі не виплатили стипендію в повному обсязі. економлять гроші?Так і не можливо довідатись обгруновану причину.