Кабінет Міністрів України виключив із переліку платних послуг шість пунктів, і ще два опубліковано в новій редакції

Кабмін
Постанова №939 про внесення змін до затвердженого раніше переліку платних послуг у вузах оприлюднена на сайті уряду.

Відповідно до документу, зі списку виключено платне проведення зовнішнього тестування, а також платне проведення пропущених лабораторних занять, повідомляє Главред.

Також виключено пункт про платне переведення студентів до іншого вузу або на іншу спеціальність.

Із переліку платних послуг також виключено п. 22 і 23 про надання за плату документів із читальних залів у неробочий час і вилучення частини бібліотечних фондів, які не використовуються.

Скасовано також плату за видачу архівних довідок, виписок із навчальних планів і адміністративних довідок для осіб, які їдуть за кордон.

Окрім того, Кабмін встановив, що плату за користування Інтернетом, локальними мережами або базами даних буде встановлено лише для тих, хто не працює і не навчається в навчальному закладі. Також виключено плату за консультації, тоді як за проведення курсів, факультативів, гуртків за інтересами все ще може стягуватися плата.

Нагадаємо, 12 жовтня в Україні відбулася акція протесту студентів проти постанови уряду про введення у ВНЗ платних послуг.

Нещодавно міністр освіти Дмитро Табачник заявив про те, що платні послуги необхідні, перш за все, навчальним закладам.

Зокрема він зазначив: «Платні послуги необхідні, перш за все, університетам. Для того, щоб зміцнити свою матеріально-технічну базу, для того, щоб розвиватися, для того, щоб просто мати абсолютно реальні ознаки університетської автономії».

За матеріалами osvita.ua