Кафедра МПКЯ і СП є випускною кафедрою для бакалаврів напряму «Приладобудування», спеціалістів і магістрів з спеціальності «Прилади і системи неруйнівного контролю».

Як прилади різного призначення, так і специфічні прилади для неруйнівного контролю і технічної діагностики використовуються практично на кожному промисловому підприємстві як нафтогазового профілю, так і інших напрямів діяльності. Це різні УБР, НГВУ, нафтопереробний і газопереробний заводи, «Техдіагаз» і інші промислові підприємства Міністерства палива та енергетики в Івано-Франківській області.

Це «Приладобудівний завод», «Радіозавод», «Індуктор», «Тайко-Електронікс», «Європрилад», «Промтехдіагностика», «Зонд», «Електролюкс», «Слот», «Темпо» і інші підприємства м.Івано-Франківська, на яких безпосередньо випускають прилади як різного, так і специфічного призначення.

Це «Карпатнафтохім», «Бурштинська ТЕЦ», «Івано-Франківське відділення залізничних доріг», «Арматурний завод», «Барва» і інші підприємства Івано-Франківщини, на яких використовуються різні прилади і де обов’язково є служба головного приладиста.

Це не повний перелік тих підприємств і організацій, де вже працюють і можуть в майбутьньму працювати випускники каф. МПКЯ і СП  ІФНТУНГ.

Тепер безпосередньо щодо каф. МПКЯ і СП.

На каф. МПКЯ і СП є 6 навч. лабораторій:

-         з акустичного контролю;

-         з оптичного, теплового і радіаційного видів контролю;

-         з вимірювальної техніки;

-         з електроніки;

-         з обчислювальної техніки;

-         з мікропроцесорної техніки.

Під час навчання студентів на каф. МПКЯ і СП значна увага приділяється

науково-дослідній роботі студентів. Студенти приймають участь із доповідями на різних студ. конференціях в ІФНТУНГ і в інших університетах  України, на виставках, де представляють свої реальні розробки приладів.

Кафедра МПКЯ і СП кожних 2 роки проводить Всеукраїнську науково- практичну конференцію студентів і молодих учених. У 2013р. була вже проведена 4-та така конференція, де доповідали студенти із 7-ми ВНЗ України (Київ, Харків, Львів, Луганськ, Рівне, Одеса, Севастополь).

Були опубліковані  тези цієї конференції на 206 стор. із 142 тезами доповідей студентів. Це перші наукові публікації студентів.

Спеціалісти спец. «Прилади та системи неруйнівного контролю» також вивчають дисципліну «Комп’ютерна томографія в медичній діагностиці» безпосередньо в Івано-Франківському національному медичному університеті. Їх навчають там працювати на різних комп’ютерних томографах. Слід відмітити, що спеціалісти спеціальності «Прилади та системи неруйнівного контролю» запрошуються також на роботу в різні центри комп'ютерної томографії в м. Івано-Франківську.

В даний час на кафедрі створюється лабораторія дистанційного навчання з «Основ вимірювальної техніки», «Схемотехніки» і «Теорії автоматичного керування», де студенти напряму «Приладобудування» і спец. «Прилади та системи неруйнівного контролю» ІФНТУНГ можуть дистанційно (з використанням мережі Internet) і безпосередньо виконувати лабораторні роботи з вказаних дисциплін, а також дистанційно виконувати лабораторні роботи в лабораторіях дистанційного навчання в НУ «Харківський політехнічний інститут», Запоріжський національний технічний університет, технічні університети Німеччини, Австрії, Румунії, Грузії, Вірменії тощо.

Крім цього студенти вказаних вище навчальних закладів України і інших країн можуть виконувати лабораторні роботи з вказаних дисциплін дистанційно в лабораторії дистанційного навчання кафедри МПКЯ і СП.