У Міністерстві освіти і науки повідомляють, що відомство повністю забезпечено коштами на стипендіальні виплати та індексацію стипендій у 2011 році

Однак, йдеться у повідомлені міністерства, через те, що Законом України «Про Державний бюджет України на 2011 рік» доходна частина державного бюджету у цілому по місяцях затверджена нерівномірно, видаткова частина державного бюджету, у тому числі і міністерства, у помісячному розрізі також є не рівномірною.

Через це, на січень та лютий вищі навчальні заклади забезпечені коштами на стипендії у повному обсязі, а індексація стипендій, відповідно до затверджених державним бюджетом лімітів, запланована у березні.

В МОН підкреслили, що до кінця І кварталу навчальні заклади повністю розрахуються зі стипендіатами, включаючи здійснення індексації.

Крім того, для попередження утворення заборгованості Міністерство освіти і науки, молоді та спорту звернулось до Міністерства фінансів з проханням про наближення видатків на індексацію стипендій з наступних місяців на березень поточного року.

Як повідомлялося раніше, прем'єр-міністр Микола Азаров, на початку лютого заявив про те, що в рамках заходів спрямованих на підвищення соціальних стандартів, уряд прийняв рішення про підвищення стипендій студентам вищих навчальних закладів та профтехучилищ.

Зокрема, Азаров зазначив, що всі соціальні витрати 2011 року в повному обсязі забезпечені фінансовим ресурсом. За його словами, стипендії учнів професійно-технічних навчальних закладів будуть підвищені до 280 грн на місяць.

Розмір стипендій студентів вищих навчальних закладів І і ІІ рівня акредитації збільшиться до 560 грн. А студенти вузів ІІІ і ІV рівня акредитації відчують збільшення рівня стипендії до 742 грн.

За матеріалами osvita.ua