Міністр освіти й науки України Дмитро Табачник заявляє, що надання платних послуг є компетенцією керівництва кожного вищого навчального закладу.

«Затвердженням переліку платних послуг Кабінет міністрів дозволив ВНЗ надавати платні послуги», — сказав Д.Табачник.

При цьому він роз'яснив, що встановлення таких послуг знаходиться в компетенції Вченої ради і керівництво кожного ВНЗ, яке і визначає економічну обгрунтованість і розрахунок подібних платних послуг.

За словами Д.Табачника, ВНЗ також несе відповідальність за об'єктивність і якість таких послуг. «Це є невід'ємною частиною автономії, самоврядування ВНЗ, що абсолютно не нове для всього цивілізованого світу», — сказав міністр освіти.

Він навів приклад того, що платні послуги можуть надаватися для відробітку студентами пропущених занять, якщо їх число перевищує 30% від загальної кількості відвідин. Також, на думку Табачника, платні послуги можуть надаватися для того, щоб забезпечити студентам відвідання спортивних секцій.

Як повідомлялось раніше, 4 жовтня, в Сімферополі, близько 150 студентів провели марш за скасування зазначеної постанови Кабінету Міністрів.
За матеріалами osvita.ua